Szkolenia dla tłumaczy

W pracy tłumacza bardzo ważny jest nieustanny rozwój i doskonalenie umiejętności, dlatego regularnie organizujemy różnego rodzaju szkolenia. Każde z nich prowadzone jest przez wybitnych specjalistów w danej dziedzinie, którzy swoją obszerną wiedzę teoretyczną wykorzystują na co dzień w zawodzie. Prowadzone przez nich szkolenia mają więc przede wszystkim praktyczny charakter. W celu zapewnienia maksimum korzyści i możliwości ćwiczeń praktycznych, liczba uczestników w grupie jest ograniczona.

NOWOŚĆ

Ustne tłumaczenie zdalne to nie tylko szansa wobec ograniczeń związanych z epidemią, ale także duże wyzwanie. Tłumaczenie zdalne jest bardziej obciążające dla tłumacza niż praca w normalnych warunkach. Dlatego organizujemy szkolenia  z platformy ZOOM z funkcją tłumaczenia symultanicznego.

Podczas szkolenia skupiamy się na funkcjonalnościach potrzebnych do tłumaczeń symultanicznych i konsekutywnych. Wiemy, że najważniejsze są ćwiczenia praktyczne, dlatego szkolenia są organizowane w grupach 4-osobowych.

Proponujemy dwie wersje szkolenia:

– szkolenie stacjonarne w naszym biurze – dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w obliczu nowych cyfrowych rozwiązań. Program szkolenia obejmuje prezentację Zooma (instalacja, logowanie, funkcjonalności istotne dla tłumacza) oraz ćwiczenia praktyczne.

– szkolenie online – dla osób bardziej zaawansowanych, które pragną poszerzyć posiadane już umiejętności.

Pozostałe proponowane szkolenia:
– obsługa programu MemoQ (2 poziomy: dla początkujących i zaawansowanych),
– notacja w tłumaczeniu konsekutywnym,
– emisja głosu,
– protokół dyplomatyczny w pracy tłumacza.

W związku z dużym zainteresowaniem, planujemy organizację kolejnych edycji szkoleń. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub poprzez poniższy formularz kontaktowy.

A może potrzebujesz jeszcze innego szkolenia? Jesteśmy otwarci na Twoje oczekiwania. Powiedz nam, czego potrzebujesz: jaki temat, jaki język, czas trwania itd.

    * - pole wymagane